Najlepsze smaki Austrii, Włoch, Niemiec i Francji

Wine and more


Exclusive

Wyszukiwarka

O firmie

 
My o nas
Winaria zrodziła się z wielkiej pasji do prawdziwie dobrego wina i z przekonania, że jakość jest ważniejsza niż (masowa) ilość. Kto z Państwa tego nie zna? Stoi się przed ogromnym asortymentem win składającym się ze 100, 200 a nawet 500 rodzajów win i potrzeba wiele czasu by odkryć prawdziwe highlighty..
Ale można też inaczej. Winaria to ekskluzywny sklep, który oferuje swoim klientom wspaniałe wina z Austrii, Włoch, Francji i Niemiec. Nasz zespół koncentruje się na winach, które należą do najlepszych kategorii. Wina, które Państwu proponujemy pochodzą z najlepszych winiarni zlokalizowanych w sąsiednich krajach. Nie sprzedajemy win pochodzących z dalekich krajów podlegających długiemu transportowi. Nasi producenci mogą się poszczycić wielokrotnymi wyróżnieniami oraz wysoką punktacją w rankingu Falstaffa, Roberta Parker'a i nie tylko. Nasi winiarze to rodziny z wielopokoleniowymi tradycjami winiarskimi. Niektórzy otrzymali nawet tytuł "Weinmarker of the year 95/96" przyznany przez Wine Challenge in London, należą do związku "Renomowanych winiarzy Burgenlandii" i cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami fachowców.
 • Nasza filozofia
 • Kompetencja asortymentowa
 • Dzięki temu, iż Winaria zamiast zbędnej dużej ilości w asortymencie, oferuje skoncentrowaną jakość asortymentową, każde wino z naszego asortymentu wyróżnia się swoją niepowtarzalnością!
 • Kompetencja różnorodności
 • Kompetencja cenowa
 • Szybko i elastycznie zmieniający się asortyment, lekkie struktury a przede wszystkim Know-How są składnikami naszych cen promocyjnych.
 • Kompetencja jakości
 • Każde wino, które się znajduje w naszym asortymencie, podlega surowemu procesowi wyboru, jest degustowane, oceniane i kwalifikowane. Poza tym współpracujemy wyłącznie ze znakomitymi producentami lub obiecującymi przedsiębiorstwami, które wchodzą na rynek. Oczywiście, aby nie przegapić żadnego wysoko cenoinego wina,  na bieżąco śledzimy międzynarodową prasę o tematyce winiarskiej.
 • Reguły Winari
 • Nasze akcje promocyjne są zawsze czasowo ograniczone, dlatego warto jest składać zamówinia w krótkich terminach!
 • Ilości win w cenach promocyjnych są ograniczone.
 • Każdy nowy klient rejestruje się bezpłatnie za pomocą e-maila, stali klienci logują się. W ten sposób możemy gwarantować optymalny serwis!
 
Kilka informacji o terenach, z których pochodzą nasze wina.

Winaria to firma zajmująca się importem win z Austrii, Włoch, Niemiec i Francji. Postaramy się zrobić wszystko, by Twoje zakupy były w 100% udane i  wygodne. W naszym sklepie z winem możesz korzystać z rabatów, zestawów promocyjnych i ofert specjalnych – które zostaną Ci zaproponowane zawsze w oparciu o Twoje preferencje. Winaria jest serwisem stworzonym dla wszystkich miłośników wina-niezależnie od poziomu ich wiedzy i doświadczenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nasze wina pochodzą bezpośrednio z winnic w Austrii, we Włoszech, Francji oraz w Niemczech.

Winnice Zull rozciągają się na 18.3027 hektarach, co odpowiada około 76.800 winoroślom (w Schrattenthal i Retz). Schrattenthal to najmniejsze miasto w Austrii Dolnej, w którym produkuje się wino. Jest położone w części północno-zachodniej Weinviertel (region winiarski) - największym regionie winiarskim Austrii. Liczy on w tej chwili ponad 13.5 tysiąca hektarów winnic.

Winiarnia JURIS  znajduje się w historycznej miejscowości Gols, jednym z najważniejszych terenów Burgenlandii, gdzie się uprawia winorośl. Burgenlandia, a w szczególności tereny położone wokół jeziora, to najcieplejsze tereny Austrii. Dzięki swojemu położeniu w ciepłym klimacie pannońskim wina JURIS charakteryzują się dużą dojrzałością i wyrazistością. Na tych glebach łatwo przepuszczających, takich jak gleba żwirowa, brunatna czy piaszczysta, bardzo dobrze udaje się wino białe, czerwone i słodkie . Rodzina Stiegelmar zajmuje się winiarstwem od wielu pokoleń. Pierwsza wzmianka pochodzi z roku 1571.
Dzisiaj rodzina Stiegelmar posiada winnice w najlepszych terenach w okolicach Gols.  W latach 70-tych Georg Stiegelmar  rozpoczął swoją działalność od produkcji wysokojakościowego wina  w zakresie wina słodkiego. Z biegiem czasu coraz większą część produkcji przeznaczano na  wino czerwone, które obecnie stanowi 80% produkcji. Wino białe i wino słodkie są tak samo ważne, stanowią jednakże 20% produkcji.
Rodzaje szczepów obejmują najważniejsze szczepy przeznaczonych do produkcji wina czerwonego w Austrii, przy czym największy nacisk kładzie się na St. Laurent, Pinot noir. W produkcji wina białego dużą rolę odgrywają Chardonnay i Sauvignon blanc.
Wina typu "Selection" określają wina posiadające klasyczne cechy win austriackich oraz wina, które dojrzewają w typowy dla tego regionu sposób.
Natomiast wina typu "Reserve" określają wina, które pochodzą ze starszych winnic i dojrzewają przez dłuższy okres czasu w beczkach dębowych (barrique).
Winiarnia JURIS może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami fachowców. Od dziesięcioleci wyróżnienia i nagrody potwierdzają ciągłość w utrzymaniu poziomu win JURIS. Winiarnia należy także do związku „Renomowanych winiarzy Burgenlandii” (Renommierte Weingüter Burgenland), trzy razy zwyciężyła w rankingu Falstaffa w kategorii wina czerwonego Austrii oraz otrzymała tytuł "Weinmaker of the year 95/96" przyznany przez Wine Challenge in London.

Rzemiosło i jakość wina
Rodzina Neumeister gwarantuje pochodzenie win z regionu Steiermark. Wina te są winifikowane wyłącznie w piwnicach tej rodziny i pochodzą z winorośli w i wokół miejscowości Straden.
Winnice są położone na bardzo stromych i wymagających zboczach. Dla rodziny Neumeister bardzo ważna jest produkcja wina bliska naturze, zrównoważona uprawa terenów oraz długowieczność winorośli. Winorośle liczą sobie od 5 do 35 lat. Tutaj nie używa się ani herbicydów ani pestycydów ani sztucznych nawozów, ale zamiast tego stosuje się kompostowniki, różnorodne zazielenienie oraz pożyteczne owady. Duże znaczenie ma tutaj także dokładna praca ręczna,  winogrona są zbierane wyłącznie ręcznie i do małych skrzyń oraz optymalny czas zbiorów . Pomagają w tym wszystkim doświadczeni pracownicy, którzy stanowią esencjalną część winiarskiej rodziny Neumeister. Od roku 2013 rodzina ta przestawiła się na kontrolowaną uprawę biologiczno-organiczną.
Neumeister mają wysokie wymagania jeśli chodzi o kulturę winiarską i uprawiają winorośle, dzięki którym co roku mogą zbierać i winifikować bezkompromisowe i najlepszej jakości winogrona. W piwnicach jest gwarantowane indywidualne dojrzewanie win wysokogatunkowych, które przez swoją autentyczność  i charakter odzwierciedlają swoje pochodzenie oraz filozofię rodziny Neumeister.

 

Strona przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Jeśli nie masz 18 lat,
prosimy o opuszczenie strony.
Wchodzę