Najlepsze smaki Austrii, Włoch, Niemiec i Francji

Wine and more


Exclusive

Wyszukiwarka

Media

Źródło: Winicjatywa 27.02.2015

Panel grüner veltliner – wyniki
To był rewelacyjny panel! Tak wysokiego poziomu nie miała bodaj żadna z naszych panelowych degustacji. Nawet gdy degustowaliśmy wina z Rioja po sto kilkadziesiąt złotych nie mieliśmy w kieliszkach takiego nagromadzenia wspaniałości.
Grüner veltliner, ta flagowa austriacka odmiana, która od 15 lat podbija serca winomanów i światowe rynki, również i nam ukazała się w całej swojej wspaniałości. To wina, które potrafią być z jednej strony bardzo świeże, owocowe, radosne, przystępne, a z drugiej często wielowymiarowe, złożone, bogate, na takim samym poziomie winiarskiej maestrii jak czołowe rieslingi czy burgundzkie chardonnay.
Zatem wzywamy – pijcie grüner veltlinera! Niewiele jest lepszych, bardziej charakterystycznych i pijalnych win w naszej części świata.
Skala ocen: ♥♥♥♥♥ wybitne, ♥♥♥♥ bardzo dobre, ♥♥♥ dobre, ♥♥ pijalne, ♥ (wino mierne, niepolecane; odpowiednik oceny punktowej 75–79/100).
♥♥♥♥ Thiery-Weber Grüner Veltliner Gebling 2013
Z pojedynczej parceli Gebling. Pełne, kompleksowe wino. Aromatycznie połączenie klasyki (cytrusy, pieprz, zioła) z dojrzałymi owocami: brzoskwinią i morelą. Świetna struktura, kwasowość i mineralność. Jedno z najbardziej ekscytujących win panelu. (Kremstal DAC Reserve, importer: Winaria, 102 zł)♥♥♥ Phillip Zull Grüner Veltliner 2014
Piękny, klasyczny Grüner. Świeże nuty jabłek, gruszek i cytryn, biały pieprz, zioła, równowaga i świetna kwasowość. Czego chcieć więcej? Chyba tylko szparagów. Zdecydowanie polecamy, tym bardziej, że cena atrakcyjna. (Weinviertel DAC, importer: Winaria, 49 zł)♥♥♥ Thiery-Weber Grüner Veltliner Klassik Animo 2014
Podstawowy grüner tego producenta, ale robi wrażenie – soczysty owoc, mnóstwojabłek, cytrusów i grejpfrutów, delikatne pieprzne nuty i masa odświeżenia. Bardzo dobra cena. (Kremstal DAC, importer: Winaria, 45 zł)
Źródło: Czas Wina

Strona przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Jeśli nie masz 18 lat,
prosimy o opuszczenie strony.
Wchodzę